Sanofi – WiFi-Marketing na stokach narciarskich

Sanofi jest międzynarodową firmą farmaceutyczną specjalizującą się w badaniach, rozwoju, produkcji i sprzedaży leków innowacyjnych i generycznych, szczepionek, leków bez recepty (OTC), produktów w zakresie pielęgnacji zdrowia i urody (Consumer Healthcare). Jako jedna z wiodących firm farmaceutycznych na rynku stale wykorzystuje nowoczesne rozwiązania w zakresie komunikacji z Klientem starając się wchodzić w nowe obszary.

Cel:

Wykorzystanie komunikacji wifi-marketingowej w dotarciu do grupy docelowej preparatu Synvisc One dedykowanego dolegliwościom bólowym związanym z urazami stawów. Jako miejsce komunikacji wybrany został Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej.

Realizacja/Działanie:

Przy wyciągach i nas stokach zbudowana została infrastruktura umożliwiającą rozgłaszanie sieci Wi-Fi. Jednoczesne podłączenie jej do Systemu WiFi-Spot zapewniło stały monitoring działania urządzeń jak i możliwość definiowania i zarządzania komunikacją marketingową.

Synergia komunikacji OOH i komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi pozwoliła na przeprowadzanie kampanii edukacyjnej niezakłócającej wypoczynku, zgodnej ze standardami komunikacyjnymi Sanofi, jednocześnie jednak bardzo innowacyjnej w skali dotychczas podejmowanych działań.

Rezultaty:

Już pierwsze dni kampanii pokazały, że zainteresowanie komunikatem przekraczało 12% unikalnych użytkowników, co dowodzi zarówno skuteczności narzędzia jak i idealnego wyboru miejsca komunikacji. Dzięki tej kampanii Sanofi jest pierwszą firmą farmaceutyczną w Polsce, która przeprowadziła promocję leku za pośrednictwem kanału wifi-marketingowego.

Linki:

MMP24, Sanofi sięga po narzędzia Wi-Fi marketingu